Sensun Seyahat Acentesi Otel Tur Mavi Tur Araç Kiralama Uçak Bileti
Oteller Turlar Gemi Turları Uçak Bileti Uye Kayıt Vize Kayak Merkezleri Kurumsal Hizmetler Seyahat Sigortasi Video Hakkimizda  
Arama:

Hosgeldiniz, Bugün 20 Eylül 2019 Cuma   Iletisim Bilgilerimiz

 
 
VIZE ISLEMLERINDE ISTENEN BELGELER

A?a?ydaki bölümden bir ülke seçerek istenen belgelere ula?abilirsiniz.

Bir Ülke Seçiniz:

 
 

Avrupa Birliğinde 1995’te yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile bu Sözleşmeye taraf ülkeler aralarındaki sınırlardaki ("iç sınır’" denilmektedir) kontrollerini kaldırmışlardır.
Böylece, oluşturulan Schengen bölgesinde dış sınır kontrollerinde ortak uygulama ve kurallar hayata geçirilmiştir. Bu işbirliği vize, polis ve yargı alanlarındaki işbirliğini kapsamaktadır.

Schengen’e üye ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. Ayrıca, AB’ye üye olmayan İsviçre,İzlanda ve Norveç de Schengen ülkeleri ile özel bir anlaşma imzalayarak, aynı uygulamaları benimsemişlerdir.

Bir yabancı Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi ile girdiğinde diğerine serbestçe seyahat edebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Schengen vizesi hangi ülke için alındıysa ilk seyahat o ülkeye yapılmalıdır. Örneğin İtalya için alınan vize ile önce Almanya'ya gitmek mümkün değildir. Ancak bir kere İtalya'ya gidildi ise sonraki seyahatlerde diğer Schengen ülkelerine seyahat etmek mümkündür.

Seyahatin süresi vizenin üzerinde kayıtlı süre ile sınırlıdır.
AB Komisyonu Schengen uygulamalarına ilişkin önerilerde bulunmakla sorumludur.

Schengen ülkeleri ortak SIS veya Schengen Information System adı verilen bir veri tabanından yararlanırlar. Bu veri bankasında, Schengen ülkelerine girmesi gereken kişilerle ilgili bilgiler başta olmak üzere çeşitli bilgiler yer alır ve üye ülkelerin yetkili makamlarının kullanımına açıktır.

Schengen üyesi ülkelerden birinde hukuki oturma hakkı  elde etmis tüm yabancılar herhangi bir Schengen ülkesine kısa dönemli ziyaretleri vizesiz gerçekleştirebilirler. Ancak bu durumda tüm Schengen ülkelerince tanınmıs geçerli bir pasaport ve oturduğu ülkenin resmi makamlarınca çıkarılmış resmi oturma iznini yanında taşımak zorundadır.

Vize için nereye basvurmalı?
Asıl hedefiniz olan (varmak istediğiniz) Schengen ülkesinin Büyükelçiliğine veya Konsolosluğuna basvurun.Asıl hedef ülkeniz, Schengen alanında en çok zaman harcayacağınız ülkedir. Eğer asıl hedef ülkeniz belli değilse Schengen alanında ilk giriş yapacağınız ülkenin konsolosluğunabaşvurun.Başvurularınızı, oturduğunuz bölgedeki  Konsolosluğa yapmanız gerekmektedir.İstisnai durumlarda, farklı bir konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu oldukça uzun zaman alacak bir işlemdir.

 
Ülke :
?ehir :
Bölge :
Otel Konsepti :
Otel Synyfy :
 
 

Adres:Kadıköy Osmanaga Mah. Pazar Yolu Sk. No:2 Kat 5 d.540 Istanbul, Türkiye 
Tel. 0216 418 31 51 GSM: +90 (0212) 238-51-08