Eğitimler / Temel Yelken Eğitimi

Temel Yelken Eğitimi

Yelken sporunun ABC si olarak tanımlayabileceğimiz onbeş saatlik bu eğitim programı ile rüzgarla tanışıp yelkenli bir tekneyi kullanabilmeyi, denizcilik terimlerini, temel bağları ve manevraları öğrenebilirsiniz.

Eğitimi Konuları: Yelken Kıyafetleri, Kişisel Güvenlik Ekipmanları, Güvenlik Kuralları, Tekneyi Tanıma, Teknede Yönler, Denizcilik Terimleri, Halatlar ve Bağlar, Tekneyi Donatma, Karadan Ayrılma - Yanaşma, Marina Kuralları, Görgü Kuralları ve Gelenekler, Motorla Dümen Tutma, Kerteriz Alma, Yelkenle Tanışma, Vinç Kullanımı, Temel Yelken Trimi, Seyirler, Manevralar, Tekneyi Neta Etme vb.

Teorik EğitimlerEğitim Süresi : 15 Saat / 5 Gün (tamamı tekne üzerinde ve denizde pratik)
Eğitim Hedefi : Katılımcıya, bir yelkenli tekneyi kullanma ve tüm seyirlerde istenilen rotaya seyretme becerisinin kazandırılması hedeflenmektedir.
Katılımcı Sayısı : En fazla 5 Kişi
Eğitim Ön Koşulu : Yok
Eğitim Teknesi : Barbarossa M25 (7.75 metre)
Eğitim Alanı : Kalamış Koyu - Adalar
Eğitime Dahil Olanlar : Rüzgara ve yağışa dayanıklı yelken kıyafeti ve can yeleği, öğrenilen bağları çalışmak için halat ve eğitimlerin teorik bölümlerini çalışabilmek için ücretsiz online eğitim** kullanım hakkı, ayrıca eğitimi başarıyla tamamlayanlara sertifika verilecektir.***
Eğitim Bedeli* : 1 Kişi 1250 TL
    2 Kişi 900 TL
    3 Kişi 750 TL
    4 Kişi 600 TL
    5 Kişi 500 TL

* Yukarıda belirtilen eğitim bedelleri kişi başı fiyatlarıdır.

** Ücretsiz online eğitim, pratik eğitimlerin tamamlanması ile sona erer.

*** Ülkemizde alınan yelken eğitimleri sonunda verilen sertifikaların hiçbir yasal geçerliliği yoktur. ADB ve benzeri ehliyetler yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz.